Кафедра Жана Моне по економічній політиці ЄС та громадянському суспільстві (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020-2023)

У Сумському державному університеті з вересня 2020 року під керівництвом д.е.н., проф. Олександра Кубатка виконується грант Європейської комісії кафедра Жана Моне по економічній політиці ЄС та громадянському суспільстві (JMCEU). Відповідальними виконавцями від Сумського державного університету є Владислава Завгородня, Андріана Костенко, Леонід Мельник, Богдан Ковальов, Олексій Гоначаренко та Юлія Чорток. У виконанні проекту приймають участь також два викладачі з ЄС: Жан-Марк Труйє, Університет Бредфорда (Великобританія) і Мартін Дангерфілд, Університет Вулвергемптона (Великобританія).

Головною метою цього проекту Жана Моне є сприяння стабільності та стійкості в Європі через освіту та розвиток громадянського суспільства. Цільовою аудиторією проекту є студенти ВНЗ, учні загальноосвітніх шкіл та громадяни України загалом.

Кафедра JMCEU спрямована на розробку п’яти основних модулів та платформи електронного навчання для просування досліджень, пов’язаних з політиками ЄС та громадянським суспільством. У рамках кафедри JMCEU очікується: а) розробка навчальних матеріалів для восьми курсів; б) створення п’яти відкритих онлайн-курсів та веб-сайту; в) видання підручника та монографії, що стосуються політики ЄС та громадянського суспільства; г) перепідготовка та підготовка викладачів університетів, студентів та шкільних вчителів з питань, пов’язаних з економічними політиками ЄС; д) включення аспекту ЄС до конференцій у Сумському державному університеті; е) сприяння мережевій діяльності у рамках громадянського суспільства, партнерів та мереж вищих навчальних закладів.

Більш детальну інформацію про стан виконання кафедри Жана Моне можна знайти на наступних інтернет посиланнях:

Перший рік реалізації проєкту Жана Моне

Другий  рік реалізації проєкту Жана Моне