Наукове дослідження «Фундаментальні засади сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору для повоєнного відновлення в умовах цифрової трансформації» (№ д/р 0125U001620)
Фінансується державним бюджетом України відповідно до Наказу МОН України від 25.02.2025 р. № 369 «Про затвердження переліку проектів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочнеться з 2025 року за рахунок коштів Державного бюджету України».
Реалізується кафедрою економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування з березня 2025 р.; розраховане на 3 роки.
Метою наукового дослідження є концептуалізація сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору та розробка організаційно-економічного механізму його забезпечення на основі інноваційних технологій та ураховуючи впливи цифрової трансформації. Основні завдання охоплюють:
– визначення складових концепту «регіональний простір»;
– ідентифікація залежностей та факторів, що впливають на ресурсно-матеріальні потоки у виробничих та інфраструктурних системах регіону;
– аналіз існуючих підходів та цифрових інструментів для оцінки сталості та інклюзивності розвитку регіонального простору, перспектив їх адаптації у національному контексті повоєнного відновлення;
– визначення критеріїв для оцінки та оптимізації структури та складових регіонального простору в умовах повоєнного відновлення;
– вивчення та адаптація світового досвіду забезпечення сталого розвитку регіонів у процесі повоєнного відновлення;
– дослідження європейського досвіду реалізації регіональної політики та інтеграції цифрових інструментів ті його адаптація;
– розробка організаційно-економічного механізму сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору в умовах повоєнного відновлення;
– визначення механізмів етичного використання цифрових технологій в регіональному управлінні.
Для гарантування високої якості реалізації проєкту також будуть вирішені організаційні завдання (планування, організація та контроль робіт, звітування) та завдання з комунікації та поширення результатів дослідження, що сприятимуть максимізації впливу отриманих результатів у галузі та суспільстві.
До складу виконавців наукового дослідження входять представники з числа викладачів та науковців кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, а також молоді дослідники: студенти та аспіранти.
Основний склад виконавців:
Інна Коблянська – к.е.н., доцент, керівник дослідження, провідний науковий співробітник, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету, ORCID ID
В’ячеслав Вороненко – к.е.н., доцент, відповідальний виконавець, старший науковий співробітник, старший викладач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Ірина Сотник, д.е.н., професор, старший науковий співробітник, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Євген Коваленко, к.е.н., доцент, старший науковий співробітник, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Олександра Кубатко, к.е.н., доцент, старший науковий співробітник, старший викладач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Костянтин Завражний, к.е.н., старший науковий співробітник кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Світлана Литвиненко, доктор філософії, старший науковий співробітник, асистент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Молоді дослідники, студенти, аспіранти, долучені до виконання дослідження: Анжеліка Кулик, Іван Литвиненко, Софія Данілова, Марія Дудка та ін.
Коблянська, І. (2025). План управління даними. НДР “Фундаментальні засади сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору для повоєнного відновлення в умовах цифрової трансформації” (№ д/р 0125U001620) (Version 1). Zenodo. https://doi.org/10.5281/zenodo.15740034
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.02.2025 р. № 369, науковий проєкт «Фундаментальні засади сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору для повоєнного відновлення в умовах цифрової трансформації» (керівник – к.е.н., доцент кафедри Інна Коблянська) пройшов конкурсний відбір проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Фінансування виконання проєкту розпочнеться з 2025 року за рахунок коштів Державного бюджету України.
Проєкт представлено у секції «Економічні перетворення, бізнес, адміністрування та право». Метою дослідження є концептуалізація сталого та інклюзивного розвитку регіонального простору та розробка організаційно-економічного механізму його забезпечення на основі інноваційних технологій та ураховуючи впливи цифрової трансформації. Виконавцями проєкту є співробітники кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: В’ячеслав Вороненко (к.е.н., доцент, старший викладач кафедри, відповідальний виконавець проєкту), Євген Коваленко (к.е.н., доцент, доцент кафедри), Олександра Кубатко (к.е.н., доцент, старший викладач кафедри), Костянтин Завражний (др. філософії, молодший науковий співробітник кафедри), Світлана Литвиненко (др. філософії, асистент кафедри). Тривалість виконання проєкту становить три роки.
Вітаємо колектив науковців кафедри з перемогою у конкурсі!
Ми відкриті до співпраці і розвитку мережі партнерів, які прагнуть сприяти сталому та інклюзивному регіонів в умовах повоєнного відновлення. Якщо вас цікавить співпраця, дослідження або ви хочете дізнатися більше про нашу діяльність – звертайтесь до нас!
📧 Електронна пошта: i.koblianska@biem.sumdu.edu.ua (Інна Коблянська, керівник дослідження)
🏛 Адреса: Кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування, Сумський державний університет, вул. Соборна, 39, 40000, м. Суми, Україна