Close this search box.

Кафедра Жана Моне «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій» (101175767—EU_STRENGHTS—ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH) 2024-2027

У Сумському державному університеті з вересня 2024 року під керівництвом к.е.н., доц. Інни Коблянської виконується грант Європейської комісії кафедра Жана Моне «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій» (EU_STRENGHTS). Відповідальними викладачами Сумського державного університету є Олександр Кубатко, Леонід Мельник, Юлія Чорток . Відповідальний викладач Сумського державного педагогічного університету – Віталій Омельяненко . Є також два іноземних викладача з університетів ЄС: Василь Квартюк, Інститут агропромислового розвитку перехідних економік у Лейбніці (Німеччина) та Олексій Єгорченков, Словацький технологічний університет у Братиславі (Словацька Республіка).

Головна мета кафедри Жана Моне – просувати інноваційну культуру та наукові цінності ЄС серед студентів, науковців, компаній, уряду, громадськості та підтримувати їх прийняття. Конкретні цілі проекту включають: посилення внеску навчання впродовж життя в соціальну згуртованість; міжкультурний діалог та самореалізацію шляхом розробки навчальних курсів ЄС для студентів, малих і середніх підприємств та науковців; покращання знання та обізнаність про науку та інноваційну культуру ЄС; заохочувати толерантність і повагу до інших людей і культур через навчання міжкультурних груп учнів; сприяти співпраці академічних кіл, бізнесу, політиків і громадянського суспільства для створення мережі мотивованих осіб, які підтримують і просувають загальні принципи співпраці ЄС; підтримка інтеграції пов’язаних з ЄС досліджень у вищих навчальних закладах у межах та за межами ЄС. Наші цільові групи – студенти університетів, коледжів, учні середніх шкіл та громадяни України в цілому.

Основними результатами кафедри Жана  Моне EU_STRENGHTS є: розробка веб-сайту проекту та платформ соціальних мереж; започаткування шести відкритих електронних курсів, видання двох підручників, монографії та близько десяти наукових публікацій; організація шести круглих столів, трьох круглих столів, трьох пітчингів, трьох конференцій та близько шести рекламних публікацій у ЗМІ.

Кафедра Жана Моне EU_STRENGHTS сприяє зміцненню лідерства та спроможності ЄС у науці та інноваціях шляхом: надання українським та іноземним студентам, бізнесменам, викладачам знань та компетенцій щодо інновацій ЄС; зміцнення спроможності українських науковців проводити високоякісні та результативні дослідження, сприяючи інноваціям в академічному середовищі та за його межами;   зміцнення зв’язків між науковими спільнотами України та ЄС.

Більш детальну інформацію про кафедру Жана Моне «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій » можна знайти за такими посиланнями:

Перший рік реалізації проекту Жана Моне