Close this search box.

Інноваційне підприємництво і стартапи: досвід ЄС

З вересня 2024 року стартував курс «Інноваційне підприємництво і стартапи: досвід ЄС» для українських студентів. Викладач дисципліни Олександр Кубатко, доктор економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.

Цей курс має на меті представити перспективу підприємницької динаміки, зосереджуючись на ЄС як центрі інновацій та стартапів, і надає студентам необхідні знання та навички для розвитку стартапів відповідно до практики ЄС. Курс складається з кількох тем, у тому числі: вступ до інноваційного підприємництва та екосистеми стартапів ЄС; ідея та концептуалізація в розвитку стартапів; фінансування в ЄС та фінансування стартапів; створення та управління стартап командою; стратегії розширення та інтернаціоналізації бізнесу; масштабування та проблеми зростання. стратегії виходу на міжнародний ринок в ЄС; транскордонне регулювання, комплаєнс та управління ризиками; практичні приклади успішного масштабування в ЄС; стратегії виходу та постійні інновації; створення культури постійних інновацій; відновлення підприємництва та досвід ЄС; інноваційна політика ЄС, нові тенденції та підготовка до майбутнього.

Курс передбачає як лекції, так і практичні заняття. Загалом16 годин лекцій та 32 години семінарських занять проводяться двом групам студентів (всього 49 студентів).

Курс базується на результатах освітньо-наукового проекту Jean Monnet Chair, який зараз виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування «Посилення лідерства та потенціалу ЄС у науці та інноваціях» (101175767—EU_STRENGHTS—ERASMUS- JMO-2024-HEI-TCH-RSCH) 2024-2027, котрий очолює Інна Коблянська.