Пошук
Close this search box.

Конференція “Економіка для екології”

Історія 

Мiжнародна конференцiя студентiв i молодих науковцiв “Економiка для екологiї” вперше була проведена в 1992 роцi.
Доторкнемося до сторiнок iсторiї i згадаємо, що то був за час: пiсля розпаду СРСР Україна, як i бiльшiсть колишнiх союзних республiк, переживала кризовий етап свого становлення та розвитку як незалежної держави. Це проявлялося у високому рiвнi iнфляцiї, загальнiй бiдностi, постiйнiй заборгованостi заробiтної платнi та стипендiй. Складалося враження, що ми опинилися на задвiрках iсторiї. Ситуацiя, що склалася, потребувала загальної консолiдацiї зусиль i проведення рiшучих заходiв всiма соцiальними iнститутами.
Не останню роль в пошуку шляхiв вирiшення проблем зiграли вищi учбовi заклади. Одним iз найяскравiших представникiв є Сумський державний унiверситет (СумДУ) – унiверситет класичного типу, 4-го рiвня акредитацiї.
Внеском СумДУ у вирiшення проблем взаємозв’язку економiки та екологiї, що вже встигли стати актуальними, стало створення конференцiї “Економiка для Екологiї”. Засновником конференцiї є доктор економiчних наук, професор СумДУ Мельник Леонiд Григорович.
На початкових етапах iснування для участi запрошувались окремi iноземнi спецiалiсти, з якими вже були встановленi зв’язки. В окремi роки у конференцiї були задiянi представники органiзацiї ООН з охорони навколишнього середовища, також запрошувалися волонтери. Спочатку iснувала тенденцiя, у вiдповiдностi до якої доповiдi, науковi розробки, рiзноманiтнi проекти у бiльшостi випадкiв представлялися вже досвiдченими науковими дiячами i спецiалiстами iз Бельгiї, України та Корпусу миру. В подальшому кiлькiсть учасникiв серед студентiв та молодих науковцiв збiльшувалась.
Починаючи з 1998 року було прийняте рiшення щодо змiни формату проведення конференцiї, iнiцiатива якого належала студентам. Теоретична її частина (обговорення основних положень, проведення “круглих” столiв (дебатiв)) здiйснювалась на базi унiверситету, а практична (проведення iнтелектуальних групових iгор) – на базах вiдпочинку, включаючи рiзноманiтнi заходи з елементами нацiональних культур учасникiв.
Протягом iснування конференцiї учасниками ISCS (ICYS) були представники рiзноманiтних регiонiв України та рiзних країн: Литва, Туреччина, Iталiя, Казахстан, Фiлiппiни, Сербiя, Словенiя, Республiка Чехiя, Нiгерiя, Польща, Естонiя, Гана, Угорщина, Демократична республiка Конго, Республiка Грузiя, Бурундi, Бангладеш, Бiлорусь, Кенiя, Нiмеччина, Уганда, США, Канада, Румунiя, Молдова i т.д.
Конференцiя “Економiка для екологiї” стала поштовхом для появи молодих перспективних спецiалiстiв, якi на базi матерiалiв конференцiї захищали науковi роботи, як, наприклад, екс-голова конференцiї Олександр Романко, який на даний момент працює в Канадi. Вихiдцi конференцiї – аспiранти та викладачi – виховали нове талановите поколiння наступникiв, яким смiливо можна передати естафету в боротьбi за краще майбутнє, адже девiз нашої конференцiї: “Збережiть дещо для майбутнiх поколiнь!”.

Архів матеріалів конференції

ISCS_Materials_1999 ISCS_Materials_2000 ISCS_Materials_2001 ISCS_Materials_2002 ISCS_Materials_2004 ISCS_Materials_2005 ISCS_Materials_2006 ISCS_Materials_2007 ISCS_Materials_2008 ISCS_Materials_2009 ISCS_Materials_2010 ISCS_Materials_2011 ISCS_Materials_2012 ISCS_Materials_2013 ISCS_Materials_2014 ISCS_Materials_2015 ISCS_Materials_2016 ISCS_Materials_2017 ISCS_Materials_2018

Фотоархів (2006 р., 2010 р., 2011 р., 2012 р., 2013 р.)