Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 — DTSDI — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025)

У Сумському державному університеті з жовтня 2022 року під керівництвом д.е.н., проф. Олександра Кубатка виконується грант Європейської комісії модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (DTSDI). Відповідальними виконавцями від Сумського державного університету є Леонід Мельник, Ірина Дегтярьова, Олександра Карінцева, Богдан Ковальов, Олександр Маценко.

Головною метою цього проекту Жана Моне є сприяння інноваційності та сталому розвитку в Європі через освіту та розвиток громадянського суспільства.

Цільовою аудиторією проекту є студенти ВНЗ, учні загальноосвітніх шкіл та громадяни України загалом.

Модуль DTSDI спрямований на розробку чотирьох основних курсів та платформи електронного навчання для просування досліджень, пов’язаних з політиками ЄС щодо забезпечення інноваційності та сталого розвитку.

У рамках модулю DTSDI очікується: а) розробка навчальних матеріалів для чотирьох навчальних курсів; б) створення відкритих онлайн-курсів та веб-сайту; в) видання підручника та монографії, що стосуються політики ЄС в сфері інновацій та сталого розвитку; г) включення аспекту ЄС до конференцій у Сумському державному університеті; е) сприяння мережевій діяльності у рамках вищих навчальних закладів.

Більш детальну інформацію про стан виконання модулю Жана Моне можна знайти на наступних інтернет посиланнях:

Перший рік реалізації проєкту Жана Моне

1. Сталий розвиток – світова проблема. Науково-викладацьке стажування в Австралії проф. Л. Мельника
  2. Соціальне підприємництво в ЄС: уроки для України
  3. Конференція “ECONOMICS FOR ECOLOGY” ( Практики ЄС щодо формування сестейнової економіки через Industries 4.0 and 5.0)
  4. Проривні технології в світлі Industries 3.0, 4.0, 5.0: досвід ЄС – Погляд економістів
  5. «Сучасні проривні технології» – в центрі уваги магістрантів СумДУ
  6. Монографія, спрямована у майбутнє
  7. Лекції для студентів Харківського національного університету ім. В. Каразіна
  8. Проривні технології для майбутніх економістів
  9. «Сучасні проривні технології» – в центрі уваги магістрантів СумДУ
  10. Проривні технології – до уваги студентів і викладачів: Лекційний обмін викладачів СумДУ та Харківського національного університету міського господарства (ХНУМГ) ім. О.М. Бекетова