Весною, 2024 року завершився цикл занять: «Проривні технології й соціально-економічні тренди в бізнесі. Досвід ЄС і практика України» для студентів бакалаврату СумДУ. Лекції читав д.е.н., Леонід Мельник, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ, директор НДІ Економіки розвитку МОН і НАН України. Практичні заняття готував і проводив к.е.н., доц. Олександр Маценко.
В циклі занять взяли участь студенти спеціальностей:
- Журналістика,
- Технології захисту навколишнього середовища,
- Прикладна математика,
- Комп’ютерні науки,
- Комп’ютеризовані системи управління,
- Електронні інформаційні системи,
- Фінанси,
- Маркетинг,
- Міжнародні економічні відносини,
- Філологія,
- Психологія тощо.
Під час занять обговорювалися зміст проривних технологій (Інтернет речей, штучний інтелект, аналітика великих даних, віртуальна та доповнена реальність, алгоритмічна техніка тощо), базові компоненти сталої економіки (зеленіше виробництво та послуги, екологічно чистіші енергетики, ІТ-сектори, творчих економіки тощо). Розглядалися найкращі практики ЄС для відтворення системи сталої економіки: забезпечення попиту та пропозиції на стійкі товари та послуги, озеленення робочих місць, мотивація стимулів та економічних відносин, відтворення стійкої людини (споживача, виробника, дизайнера, технолога, менеджера, викладача та комунікатора). Було пояснено роль соціальних передумов, таких як європейські демократичні інститути та цінності.
Цикл занять підготовлений в рамках проєкту ЄС Жана Моне, який наразі виконується на кафедрі ЕПБА: «Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 – DTSDI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Кубатка О.В.