Стартап перші кроки в бізнесі: досвід ЄС та України

У березні 2024 року для студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» було прочитано інтенсивний курс «Стартап перші кроки в бізнесі: досвід ЄС та України». Лекторами курсу виступили Ковальов Богдан кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ та Кубатко Олександр, доктор економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес- адміністрування СумДУ.

У рамках дисципліни студенти ознайомилися з особливостями створення та просування стартапів на вітчизняному та зарубіжних ринках. Особлива увага була приділена інституційному середовищу та стимулюванню стартапів в ЄС та США. Студенти отримали загальне уявлення про бізнес-модель Lean Canvas для опису та корегування діяльності стартапів.

Під час зустрічей зі студентами та викладачами, Богдан Ковальов додатково поділився досвідом реалізації Модуля Жана Моне та розповів про реальні можливості розвитку стартапів в Україні не зважаючи на воєнний стан.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: «Молодь і бізнес: практики ЄС для співпраці» (101126538 – YouthBEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH) (2023-2026), керівник Б. Ковальов.