Проривні технології – до уваги студентів і викладачів: Лекційний обмін викладачів СумДУ та Харківського національного університету міського господарства (ХНУМГ) ім. О.М. Бекетова

В рамках проєкту ЄС Жан Моне (Jean Monnet Programm) та співпраці двох українських освітніх закладів: Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова та Сумського державного університету було проведено цикл занять з загальної тематики «Проривні технології в світлі Industries 3.0, 4.0, 5.0: Досвід ЄС та практика України» для викладачів та студентів ХНУМГ ім. Бекетова. Зокрема, з онлайн лекцією виступив д.е.н. Леонід Мельник, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ, зав. кафедри ЄС Жана Моне. Лекція пройшла в інтерактивній формі, де викладачеві задавалося багато запитань від студентів. На лекції були присутні здобувачі вищої освіти спеціальностей 076 «Підприємництво та торгівля», а також 073 «Бізнес-адміністрування».

Після лекції відбувся круглий стіл, модераторами якого були: д.е.н., професор, зав. кафедри ПБА ХНУМГ Олена Димченко, а також  викладачі кафедри ЕПБА к.е.н., доцент Ірина Дегтярьова та к.е.н., доцент Олександр Маценко. Відбулася жвава дискусія навколо питань:

– Які ключові відмінності між промисловими революціями 3.0, 4.0 і 5.0, і як вони впливають на галузі промисловості?

– Які перешкоди і виклики стоять перед Україною в процесі впровадження ініціатив індустрій 4.0 і 5.0?

– Які сектори промисловості в Україні найбільше вигідно модернізувати за допомогою проривних технологій?

– Як Україна може використовувати досвід ЄС для підвищення конкурентоспроможності своїх промислових галузей у світлі проривних технологій?

У заходах взяли участь викладачі кафедри ПВА та Економіки і менеджменту ХНУМГ, а також кафедр Менеджменту та управління інформаційними комунікаціями Національного університету водного господарства та природокористування у м. Рівне.

Цикл занять був підготовлений в рамках проєкту Жана Моне, який наразі виконується на кафедрі ЕПБА:

  • «Проривні технології для сталого розвитку в умовах Industry 4.0 та 5.0: досвід ЄС», (101083435-DTSDI-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH), керівник І. Дегтярьова.