У березні-квітні 2023 року викладачі кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ провели цикл он-лайн занять для викладачів і студентів ХНЕУ «Проривні технології в ЄС для сталого розвитку в контексті Industries 4.0, 5.0». Лектором є д.е.н., проф. Леонід Мельник, директор науково-дослідного інституту Економіки розвитку МОН і НАН України. Модератором заходу виступила д.е.н., проф. Олена Раєвнєва.
В заході взяли участь студенти бакалаврських, магістерських програм та викладачі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця».
Курс пояснює найкращі практики ЄС для відтворення системи сталої економіки: забезпечення попиту та пропозиції на стійкі товари та послуги, озеленення робочих місць, мотивація стимулів та економічних відносин, відтворення стійкої людини (споживача, виробника, дизайнера, технолога, менеджера, викладача). Пояснюється роль таких соціальних передумов, як європейські демократичні інститути та цінності. Курс структурований по наступних блокам.
Блок 1. Зміст і принципи сталого розвитку (СР). Імплементація СР в ЄС.
Блок 2. Складові передумов для забезпечення СР: база відновлюваних ресурсів, стійка економіка (СЕ), соціальний розвиток, демократичні інститути та цінності.
Блок 3. Зміст базових компонентів СР (зеленіші виробництво та послуги, екологічно чистіші енергетичні галузі, ІТ-сектори, наука та освіта, креативна економіка).
Блок 4. Проривні технології як основа переходу до CР.
Розділ 5. Анатомія продуктів СР (товарів і послуг).
Блок 6. Найкращі практики ЄС (інститути та інструменти) формування системи відтворення МП.
Цикл занять був підготовлений в рамках проєкту ЄС Жана Моне, який наразі виконується на кафедрі ЕПБА: «Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 – DTSDI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Дегтярьової І.