Німецький вчений, д-р., професор Ніко Штер звернувся до свого українського колеги д.е.н., Леоніда Мельника, професора кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ, директора НДІ Економки розвитку МОН і НАН України з проханням посприяти виданню українською мовою його монографії «Сучасні суспільства знань». Видання книги Ніко Штера в Україні є внеском німецького вченого в перебудову нашої країни на основі цифрових технологій. Сам же вчений і фінансував видання книги українською мовою.
Підготовка книги до видання була здійснена в рамках проєкту ЄС Жана Моне, який наразі виконується на кафедрі ЕПБА СумДУ. Наукову редакцію перекладу на українську мову здійснив д.е.н., проф. Леонід Мельник. Він же написав й передмову до україномовного видання книги.
За бажанням автора, примірники книги будуть передані провідним вченим України, що займаються проблематикою переходу до суспільства знань та кращим студентам, що займаються науковою роботою в даній галузі.
Днями книгу отримали: д.е.н., професорка кафедри економіки підприємства та інвестицій Львівського Національного університету «Львівська політехніка» Тетяна Степура. Вона займається питаннями людського капіталу при переході до суспільства знань.
Тетяна Степура
Олександр Псарьов
Віктор Миколайович Тарасевич, д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, зав.кафедри міжнародної економіки і соціально-гуманітарних дисциплін. Український державний університет науки і технологій. Автор багатьох наукових праць, присвячених економічним питанням інформаційного суспільства.
Маслов Анатолій Олександрович, д.е.н., професор кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки Національного університету ім. Тараса Шевченко, автор монографії “Інформаційна економіка: становлення, структура та теоретичне осмислення” та підручника “Інформаційно-знанієва економіка”
Кубатко Олександр Васильович, д.е.н., професор, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету.
Проєкт ЄС Жана Моне, який наразі виконується на кафедрі ЕПБА «Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 – DTSDI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Кубатка О.В.