Економіка та економічна політика ЄС у світлі проривних технологій

У лютому 2024 року у Сумському державному університеті було розпочато викладання вибіркової дисципліни «Економіка та економічна політика ЄС у світлі проривних технологій». Лектором дисципліни є Кубатко Олександр, доктор економічних наук, професор, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування. У рамках дисципліни студенти ознайомилися з особливостями проривних технологій, включаючи такі концепції як Інтернет речей, штучний інтелект, аналітика великих даних, віртуальна та доповнена реальність, алгоритмічна техніка тощо для базових компонентів сталої економіки (зеленішого виробництва та послуг, екологічно чистішої енергетики, ІТ-секторів, креативної економіки, тощо). Конкретні питання курсу пов’язані з кращими практиками ЄС для відтворення сталої економічної системи, забезпечення попиту та пропозиції на стійкі товари та послуги, озеленення робочих місць, мотивація стимулів та економічних відносин, відтворення сестейнової людини (споживача, виробника, дизайнера, технолога, менеджера, викладача та комунікатора).

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 — DTSDI — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Кубатка О.