Стартап: перші кроки в підприємництві:досвід ЄС та України для магістрів

У лютому 2024 року у Сумському державному університеті було розпочато викладання вибіркової дисципліни для студентів магістратури «Стартап: перші кроки в підприємництві:досвід ЄС та України». Лектором дисципліни є Кубатко Олександр, доктор економічних наук, професор, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування. У рамках дисципліни студенти ознайомилися з особливостями створення та просування стартапів на вітчизняному та зарубіжних ринках. Особлива увага була приділена інституційному середовищу та стимулюванню стартапів в ЄС та США. Конкретні питання курсу включають:

• Оподаткування підприємницької діяльності в ЄС та Україні. Оподаткування підприємницьких структур. Оподаткування доходів фізичних осіб;
  • Сутність франчайзингу та його роль у розподілі послуг. Переваги франчайзингу для франчайзера та франчайзі;
  • Ділова етика ЄС;
  • Поняття етики ЄС, етикету. Кодекс етики, діловий протокол;
  • Бізнес-планування. Оцінка потенціалу бізнес-ідеї. Структура бізнес-плану;
  • Краудфандинг та фандрейзинг в ЄС та Україні. Краудфандингові платформи в світі та ЄС Україна.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Модуль Жана Моне «Молодь і бізнес: практики ЄС для співпраці» (101126538 — YouthBEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH) (2023-2026), керівник Б. Ковальов.