Стартап: перші кроки в підприємництві:досвід ЄС та України для бакалаврів

У січні 2024 року у Сумському державному університеті було розпочато викладання вибіркової дисципліни для студентів бакалаврату «Стартап: перші кроки в підприємництві:досвід ЄС та України». Лектором дисципліни є Кубатко Олександр, доктор економічних наук, професор, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування. У рамках дисципліни студенти ознайомилися з особливостями створення та просування стартапів на вітчизняному та зарубіжних ринках. Особлива увага була приділена інституційному середовищу та стимулюванню стартапів в ЄС та США. Студенти ознайомилися із бізнес-моделлю Canvas для опису та корегування діяльності стартапів. Конкретні питання курсу включають:

• Реалізація підприємницької ідеї в ЄС;
  • Підтримка влади та установ ЄС молодому підприємцю;
  • Обмеження на ведення бізнесу в ЄС та Україні;
  • Порядок ліцензування підприємницької діяльності в ЄС та Україні; Організаційні форми підприємницької діяльності в ЄС та Україні;
  • Економічна сутність малого бізнесу в ЄС та Україні. Особливості розвитку малого бізнесу в ЄС та Україні;
  • Суть Start-up та реєстрації бізнесу. Цілі та завдання проекту. Принципи запуску;
  • Етапи розробки стартап-проектів. Регуляторні процедури. Переваги ведення бізнесу в різних формах в ЄС та Україні.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Модуль Жана Моне «Молодь і бізнес: практики ЄС для співпраці» (101126538 — YouthBEU — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH) (2023-2026), керівник Б. Ковальов.