Фінальні лекції і дискусії на тему «Industries 3.0, 4.0, 5.0 і формування безпеки соціально-економічних систем в умовах війни» для студентів та викладачів СНАУ

У квітні 2024 року завершився інтенсивний курс Олександра Кубатка, професора кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА), керівника проєкту ЄС Жана Моне за курсом «Industries 3.0, 4.0, 5.0 і формування безпеки соціально-економічних систем в умовах війни» для студентів і викладачів СНАУ. Під час завершальних занять було обговорено проблеми безпеки енергетичної безпеки, проблеми транспортної, соціальної та інформаційної безпеки.

Транспортна безпека – це стан транспортної інфраструктури, транспортних засобів та забезпечувальних компонентів (енергії, людей, фінансової системи), необхідних для безперебійного здійснення функціональної активності

Industries 3.0 та 4.0 для транспортної безпеки (як було показано на прикладах ЄС) можуть мати позитивні наслідки у таких сферах: електрифікація транспорту; дематеріалізація транспортних операцій на основі цифровізації об’єктів транспортування; оптимізація логістики (напр., на основі GPS); оптимізація трафіку; цифровізація фінансових операцій; впровадження безпілотного транспорту (зокрема, дронів); дистанційна підготовка кадрів.

Заняття проводяться в інтерактивному режимі, де учасники жваво дискутували щодо актуальних викликів сучасності. Модераторами круглого столу були к.е.н., доцент СумДУ Інна Коблянська. На заходах були присутні студенти та аспіранти спеціальностей: менеджмент; маркетинг; галузеве машинобудування; агрономія.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня модуль, який наразі виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Модуль Жана Моне по проривним технологіям для сестейнового розвитку в умовах індустрій 4.0 та 5.0: досвід ЄС (101083435 — DTSDI — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025) під керівництвом Кубатка О.