Пошук
Close this search box.

Майбутні бакалаври-економісти знайомляться з майбутнім: економічний розвиток в світлі Industries 3.0, 4.0, 5.0

Для студентів-економістів бакалаврату СумДУ проведено цикл занять: «Industries 3.0, 4.0, 5.0. заради сестейнового розвитку: досвід ЄС для України». Лектор – д.е.н. Леонід Мельник, професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ, директор Інституту економіки розвитку МОН і НАН.
На прикладі досвіду ЄС показано можливості різних інструментів для формування сталої економіки, пов’язані з умовами Індустрій 4.0 та 5.0 в Україні. Метою цього курсу є ознайомлення студентів із теоріями та підходами, які аналізують роль інформації в сучасному суспільстві. Завдання полягали в тому, щоб розвинути здатність студентів критично міркувати про те, в якому суспільстві ми живемо, і про їх власну роль у суспільстві. Курс надав знання про те, як ЄС сприяє проведенню соціально-економічного та технічного аналізу, пов’язаного з формуванням сталої економіки ЄС. Ці дослідження зосереджені на: a) які рушійні сили та наслідки стійкої економіки; b) вимірювання впливу проривних технологій на зростання, робочі місця та добробут споживачів у ЄС; c) вплив проривних технологій на працевлаштування/працездатність, культурне розмаїття та соціально-економічну інтеграцію.
Курс складається з розділів: Інформаційна основа як основа промислових революцій. Ключові поняття та основні дебати щодо теорії сталого суспільства. Суть та особливості стійкої економіки в ЄС. Порівняльний аналіз інформаційного суспільства та попереднього становлення (виробництво – споживання та соціальні фактори). Досвід економічних, політичних і культурних аспектів інформаційного суспільства. Віртуальні підприємства та глобальний масштаб економічного суспільства. Інформаційні товари Електронна комерція та інформаційні технології. Цифрова основа формування економіки та суспільства в результаті Індустрії 4.0. «Хмарні» технології як нова реальність для формування глобальної пам’яті (Індустрія 5.0). Людський фактор і новий стиль життя в стійкому суспільстві. Соціальний розвиток замість економічного зростання як головна мета сталого суспільства.
Цикл занять підготовлено в рамках модуля Жана Моне, який зараз виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-аднміністрування: «Проривні технології для сталого розвитку в умовах Індустрій 4.0,5.0: досвід ЄС» (101083435 – DTSDI – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) (2022-2025), керівник О. Кубатко.