Протягом осіннього семестру 2024/2025 Олександр Кубатко ( д.е.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування) провів авторський курс «Методика підготовки наукових праць» для аспірантів Сумського державного університету в рамках навчального курсу №6 «Європейські практики дослідницької досконалості в цифрову еру» в рамках проекту кафедри Жана Моне «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій» (101175767—EU_STRENGHTS—ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH) 2024-202
Набуття знань і компетенцій у сфері написання наукових робіт та навичок їх ефективного використання є метою курсу. Цей навчальний курс для українських аспірантів мав на меті ознайомити їх із сучасними практиками ЄС в управлінні даними. Курс надає учасникам практичні знання та навички для підвищення якості, співпраці та впливу їхніх дослідницьких зусиль відповідно до порядку денного цифрової трансформації ЄС. Предметом навчальної дисципліни є теорія та методика підготовки текстових документів складної структури. Курс допомагає аспірантам набути компетенцій, необхідних для оформлення академічних текстів та композиції їх семантичних елементів.
Курс передбачає як лекції, так і практичні заняття. Навчання проходило в кількох групах (всього 44 аспіранти) 30 годин лекцій та 50 годин семінарів. Лекції та семінари з візуалізації даних та підготовки бібліографії проводила Інна Коблянська , к.е.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.
Курс охоплює академічні теми та теми ЄС, зокрема є такі теми. Аналіз причин низького рівня базової академічної грамотності в Україні порівняно з ЄС. Сучасна концепція академічної грамотності. Відмінності від публіцистичного та художнього стилів. Концепція «особистий процес – практика – суспільний продукт» у створенні академічних текстів. Цілісність, моделі та принципи академічного письма. Критерії оцінювання. Ідея дослідження та підготовка проекту: практика ЄС. Збір та управління дослідницькими даними: практики ЄС. Етика та конфіденційність даних ЄС. Основи аналізу даних. Аналіз даних: основні поняття. Інструменти ЄС для аналізу даних. Методи аналізу даних. Основи програмування. Візуалізація даних. Створення цифрового контенту. Можливості фінансування досліджень в ЄС. Наукове письмо та публікації: Досконалість досліджень ЄС та інші.
Аспіранти Сумського державного університету після закінчення курсу стають більш підготовленими та більш конкурентоспроможними в академічній сфері.
Проєкт фінансується Європейським Союзом. Висловлені думки та погляди є лише особистими думками авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Виконавчого агентства з освіти та культури ЄС (EACEA). Європейський Союз та EACEA не несуть відповідальності за ці погляди.