Питання безпеки в інноваційній економіці піднімають українські науковці у міжнародній монографії

В Бостоні, США побачила світ колективна монографія «Фундаментальні наукові питання в економіці та менеджменті» (“Scientific Foundations in Economics and management ” Boston, USA, 2022). Один із розділів у ній «Економічна безпека в інноваційній економіці» (“Economic security in innovative economy”) підготовлені науковцями кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ. Сумські вчені запропонували новий підхід до формування погляду на безпеку соціально-економічних систем на основі концепції триалектичності системо формувальних факторів. Згідно неї, без пекові засади формуються за трьома ключовими чинниками: безпека матеріальної основи, безпека інформаційних факторів, безпека комунікацій.
Актуальність зазначених досліджень обумовлена трансформаційними процесами в яких перебувають наразі економічні системи в умовах фазового переходу до нової соціально-економічної формації – інформаційного суспільства.
Матеріал підготовлено в рамках проекту Європейської комісії «Кафедра Жана Моне по економічній політиці ЄС та громадянському суспільстві» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).