Розмірковуючи про європейський шлях розвитку України: лекція професора Леоніда Мельника для викладачів і студентів Полтави

21.04.2020 р. д.е.н. Леонід Мельник, зав. кафедри ЄС Жана Моне в СумДУ прочитав відкриту онлайн лекцію «Відповідь ЄС на виклики промислових революцій Industries 3.0, 4.0, 5.0» (англ. версія: “Basics of the EU readiness to meet the challenges of Industries 3.0, 4.0, 5.0”). Цією лекцією розпочато цикл науково-навчальних занять за зазначеною тематикою.

На лекції були присутні близько 90 осіб. Серед них – представники спеціальностей: Менеджмент, Маркетинг, Економіка, Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, Міжнародні економічні відносини, Публічне управління та адміністрування, Інформаційні системи та технології навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій Полтавського державного аграрного університету (ПДАУ). До заходу також долучилися викладачі та студенти ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права ПДАУ», ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ», ВСП «Лубенський фінансово-економічний фаховий коледж ПДАУ», ВСП «Хорольський агропромисловий фаховий коледж ПДАУ» В лекції прийняли участь студенти, які через воєнний стан тимчасово перебувають у західних областях України, а також в Німеччині та Польщі.

Лекція пройшла в інтерактивному режимі. В ній узяли активну участь студенти й аспіранти ВНЗ. Лектор відповів на багато запитань. Після лекції відбувся круглий стіл, де учасники – викладачі і студенти обговорили можливі шляхи розвитку України в післявоєнний час, перспективи інтеграції української економіки в європейський простір. Модератором круглого столу виступив д.е.н., професор ПДАУ М.В. Зось-Кіор, який і підвів підсумки дебатів.

Лекція була підготовлена в рамках двох проєктів ЄС Жана Моне (рівня кафедри), які виконуються в Сумському державному університеті на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.

• «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в межах Індустрії 4.0 та 5.0» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник Л. Мельник;
  • «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник О. Кубатко.