Перспективи розвитку ЄС: вебінар із професорами Жана Моне

28 професорів  Жана Моне, дослідників та політиків погодилися створити у співпраці з Інститутом європейських конституційних наук Дімітріса-Цацоса Фернуніверситету в Хагені дослідницьку групу європейського конституційного процесу на основі моделі Chatham House.

Андреа Боско є керівник кафедри історії та теорії європейського об’єднання імені Жана Моне «ad personam» у Флорентійському університеті та  Петер Акос Бод, професор універистетуту Корвіна в Будапешті, Департамент економічної політики Phd, DSC організували вебінар щодо формування політичних дебатів про перспективи розвитку ЄС

Леоніду Мельнику, проф. кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ запропонували членство в даній організаї вчених. 29 вересня 2022 року Олександр Кубатко, керівник кафедри Жана Моне, взяв участь у першій дискусії щодо формування дебатів перспектив розвитку ЄС.

Дослідницька група планує обговорити свої висновки з членами Європейського парламенту та іншими інституційними учасниками, які зараз беруть участь у процесі інституційної реформи Європейського Союзу. Олександр і Леонід представляють два проекти ЄС (Кафедри Жана Моне), які зараз реалізуються на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ:

• «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в рамках Індустрії 4.0 та 5.0» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник Л. Мельник;
  • «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник О. Кубатко.