«Сучасні тренди економічного розвитку» – у сучасному підручнику

Побачив світ новий підручник «Сучасні тренди економічного розвитку» за редакцією д.е.н., проф. Л.Г. Мельника (видавництво «Університетська книга», 2021, 432 с.). Над підручником працював міжнародний авторський колектив, у т.ч. науковці з Бельгії, Білорусі, Гани, Канади, Латвії, Іспанії, України. Функції лідера взяли на себе викладачі та науковці кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕП та БА) СумДУ.

Підручник став сучасним не тільки за назвою та змістом, але й за формою. Відчувається, що автори цього інформаційного продукту з любов’ю віднеслися як до його читачів, так і в цілому до навчального процесу. В результаті, книгу приємно тримати в руках, цікаво читати, корисно пізнавати прочитане.

Не часто в університетських підручниках можна зустріти картину, коли в кожному розділі до знайомства з серйозним матеріалом читача готує філософська казка-есе, ілюстрована веселим малюнком в стилі комікса. Проілюстрували есе студент IV-го курсу напряму «підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Максим Кириленко, а також колишній випускник СумДУ Михайло Волов. Першому належить і ключовий малюнок на обкладинці, дизайн якої (як і всієї книги) майстерно здійснила спеціаліст кафедри ЕП та БА Юлія Завдов’єва.

Не можна не відзначити, що науковий зміст підручника народжувався в ході виконання на кафедрі двох міжнародних проектів Жана Моне (рівня кафедри), які фінансуються Європейською комісією:

• «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в межах Індустрії 4.0 та 5.0» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник Л. Мельник
  • «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник О. Кубатко.

Про науковий рівень підручника свідчить, зокрема, кількість літературних джерел (понад 400), які були використані при його підготовці.

Зміст підручника пройшов апробацію в реальному навчальному процесі СумДУ, де для студентів-аспірантів була впроваджена дисципліна «Сучасні тренди економічного розвитку». Сьогодні ми маємо можливість ознайомитися з враженнями студентів від змісту курсу, який ліг в основу зазначеного підручника.

Фрагменти підручника:

Відгуки студентів та аспірантів:

Хочу поблагодарить преподавателя за предоставленные знания. Весь материал был изложен доступно и понятно, было очень много полезной информации. Леонид Мельник провел курс на высшем уровне. Спасибо.

Volodymyr Antoshkin

Очень интересные и полезные лекции. Лёгкая подача информации и содержательно. Масса новых знаний. Спасибо за предоставленный материал!

Ася Игнатченко

У 2020/2021 навчальному році для аспірантів здійснюється викладання нового предмету «Сучасні тренди економічного розвитку». Вивчення якого припало в розпал пандемії COVID-19, тому викладання відбувається дистанційно. Але завдяки професіоналізму викладацького складу , а саме Мельника Л.Г. та Маценка О.М. котрі завжди готові допомогти, пояснити матеріал цього не відчувається. Процес навчання дарує цілий океан позитивних емоцій та незабутніх вражень. Всі лекційні, методологічні та практичні матеріали доступні в повному обсязі. Викладання онлайн-лекцій змістовні , повні, цікаві та тісно переплітаються з практичними заняттями , що дає можливість фундаментально закріпити матеріал навіть для новачків.

Відчувається ставлення викладачів до нас не лише як до студентів, а й як до особистостей, майбутніх науковців.

Дякую! Я дуже рада, що потрапила в цей вир знань!

Наталия Булавинова

Матеріали, які викладає Леонід Григорович,особисто для мене, є цінними не лише науковою новизною, а і його вмілим поєднанням новизни та життєвої філософії. Таке поєднання у викладанні забезпечує  постійну актуальність розробленого та викладеного ним матеріалу.  Зокрема, наразі я знову є слухачем Леоніда Григоровича. Тепер-курсу лекцій “Сучасні тренди економічного розвитку”.

На підтвердження вище сказаного, маю констатувати, що мене настільки вражає зміст почутого та побаченого, що крім пізнання трендів самою,  маю цікаві бесіди із підростаючим сином. І дивлячись на жвавий хід його думок, ще раз упевнююсь, що все викладене – правильне, актуальне і є цінним доробком ще й для майбутнього.

З повагою,

аспірантка Шахова Серафіма