Основи економіки ЄС та економічної політики ЄС від Жана-Марка ТРУЙЄ

З перших днів вересня 2023 року Жан-Марк ТРУЙЄ (Jean-Marc TROUILLE) (професор Жана Моне, доцент Школи менеджменту (Університет Бредфорда, Великобританія)) розпочав онлайн-лекції в Сумському державному університеті в рамках кафедри Жана Моне «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).

Жан-Марк ТРУЙЄ викладає для студентів Сумського державного університету (економічні, інженерні та юридичні спеціальності) на тему «Основи економіки та економічної політики ЄС». Жан-Марк надав емпіричні факти про генезис європейського будівництва та інституцій. Він підкреслив, що ЄС НЕ є стандартною міжнародною організацією (оскільки складається з інституцій, мереж, законів, зобов’язань, з економічними, політичними та культурними зв’язками). Також Жан-Марк зазначив, що головними засновницькими цілями ЄС є: 1) Підтримка миру та демократії між націями; 2) Підтримка процвітання та сприяти розвитку вільних ринків у країні та за кордоном; 3) Забезпечення політичної стабільності шляхом посилення економічної співпраці; 4) Сприяння солідарності між державами-членами; 5) Сприяння спільній європейській свідомості.

Під час перших занять було обговорено питання «Як сьогодні працює ЄС» та «Рамки політики ЄС ». Були розглянуті окремі політики, зокрема: конкурентна політика, транспортна політика, соціальна політика, енергетична політика, промислова політика, спільна сільськогосподарська політика, торгова політика тощо.

Також планується продовжити читання лекцій на тему «Економічний і валютний союз, включаючи єдиний європейський ринок».

Наразі студенти мають можливість обговорити особливості інтеграції в ЄС та основи функціонування економіки ЄС. Після лекції було проведено дискусію зі студентами.