Європейський зелений курс: участь у робочій групі Форуму громадянського суспільства з інтеграції і узгодження з політикою ЄС

16 березня 2021 року д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту СумДУ Юрій Петрушенко взяв участь у роботі Робочої групи №2 «Економічна інтеграція і узгодження з політиками ЄС» національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Європейського Союзу.
Робоча зустріч була присвячена екологічним пріоритетами для співпраці українського та європейського бізнесу на найближчі роки. Зокрема на ній були розглянуті такі питання:
  • Європейський зелений курс та CBAM.
  • Другий Національно-визначений внесок до Паризької угод.
  • Перегляд Угоди про асоціацію в частині екології та клімату.
  • Екологізація економіки задля досягнення цілей сталого розвитку.
Після обговорення цих питань було вирішено направити відповідну доповідну записку Кабінету Міністрів України стосовно необхідності і механізмів стимулювання екологоорієнтованого бізнесу в Україні.
Питаннями екологізації виробництва та залучення громадськості до контролю над дотриманням екологічних стандартів Петрушенко Ю.М. займається в рамках проекту ЄС Жана Моне (рівня кафедри), що виконуються на кафедрі ЕПБА «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) та фінансується програмою Ж. Моне.