Економіка ЄС та економічні політики ЄС від Жана-Марка ТРУЙЄ

Протягом осіннього семестру 2023 року Жан-Марк ТРУЙЄ (Jean-Marc TROUILLE) (професор Жана Моне, доцент Школи менеджменту (Університет Бредфорда, Великобританія)) прочитав онлайн-лекції в Сумському державному університеті в рамках кафедри Жана Моне «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).

Жан-Марк ТРУЙЄ викладає для студентів Сумського державного університету (економічні, інженерні та юридичні спеціальності) на тему «Основи економіки та економічної політики ЄС». Жан-Марк надав емпіричні факти про генезис європейського будівництва та інституцій.

Жан-Марк надав інформацію про рівні регіональної інтеграції, включаючи зону вільної торгівлі (ЗВТ), митний союз, спільний ринок, економічний союз, політичний союз. Аргументи на користь регіональної інтеграції мають економічне (дозволяє/сприяє спеціалізації, збільшує виробництво та споживання, веде до (більшого) економічного зростання, дозволяє/сприяє передачі технологій) і політичне коріння (економічна взаємозалежність має призводити до зменшення конфліктів, кращого миру та політичної співпраці, політична «вага» більшої одиниці на міжнародних аренах, таких як переговори в СОТ).

Під час останніх лекцій Жан-Марк ТРУЙЄ надав ключові факти про ЄС, стверджуючи, що ЄС:

• Найбільша економіка світу після США;
  • Найбільший у світі торговий блок;
  • Найбільший у світі експортер промислових товарів і послуг;
  • Найбільший у світі імпортер промислових товарів і послуг;
  • Найбільший у світі експортер сільськогосподарської продовольчої продукції;
  • Найбільша в світі програма досліджень нових наукових відкриттів;
  • Найбільший у світі донор допомоги бідним країнам;
  • Найбільший вуглецевий ринок у світі;
  • Найбільший у світі інвестор і одержувач ПІІ;
  • Найбільша у світі програма цивільної робототехніки;
  • Найбільший у світі виробник наукових публікацій;
  • Найбільше у світі число випускників природничих наук;
  • Найбільший у світі ринок вітрових електростанцій;
  • Найбільша кількість торговельних морських портів у світі;
  • Найбільший у світі торговий флот.

… одна з найбільш зовнішньоорієнтованих економік у світі та найбільший єдиний ринок у світі.

Протягом лекцій студенти  мали  можливість обговорити особливості інтеграції в ЄС та основи функціонування економіки ЄС.