Економіка ЄС та економічна політика ЄС

У грудні 2022 року завершився курс лекцій та семінарів по вибірковій дисципліні «Економіка ЄС та економічна політика ЄС» для студентів СумДУ. Лектором потоку є Кубатко Олександр, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування. Семінари проводив Ковальов Богдан, кандидат економічних наук, доцент, кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.

Більш ніж 70 студентів різних спеціальностей пройшли відповідний освітній курс. Для зручності роботи в умовах війни та віялових відключень електроенергії  було розроблено відповідний дистанційний курс, щоб студенти мали можливість виконати завдання у зручний для них час. Під час навчання студенти виконали серію завдань пов’язаних із дослідженням потенціалу вітчизняної економіки на ринку ЄС. Зокрема, було описано серію товарів та послуг, що можуть бути конкурентоспроможними на європейському ринку. Крім традиційних он-лайн ресурсів СумДУ (MIX, e-learning SSU) студентам було запропоновано пройти курс на платформі Едера. Більша половина студентів отримали відповідні сертифікати за проходження курс «Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу», результати якого було пере зараховано Олексадром Кубатком та Богданом Ковальовим.

В основу курсу лягли результати освітньо-наукового проєкту ЄС Жана Моне рівня кафедри, який наразі виконуються на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: «Кафедра Жана Моне з економічної політики ЄС та громадянського суспільства» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR), керівник О. Кубатко.