EU Trade Policy в рамках Жана Моне

З вересня 2022 року розпочалися лекції та семінари по вибірковій дисципліні «EU Trade Policy» для студентів СумДУ. Лектором потоку є Кубатко Олександр, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування, керівник проєкту Європейської комісії «Кафедра Жана Моне з економічної політики ЄС та громадянського суспільства» ( 619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).

Під час курсу розглядаються такі теми: Теорії та історичне становлення європейської інтеграції; Хронологія розвитку ЄС; Історичний розвиток європейської інтеграції; Витоки європейської інтеграції; Соціально-економічний розвиток Європейського Союзу; Роль європейської економіки в сучасному світі; Економіка Європи: між Китаєм і США, що розвиваються; Переписуючи правила європейської економіки; кроки економічної інтеграції в ЄС ( погляд Джозефа Стігліца); Вільна торгівля. Митний союз. Спільний ринок. Валютна інтеграція; Пояснення європейської економіки; ЄС як суб’єкт міжнародної торгівлі; Єдиний ринок ЄС; провідні торгові партнери в ЄС; Торгова політика ЄС щодо України.

Курс пропонує не тільки матеріали для читання, але також доступний відеоконтент.