Лекції з економічної політики ЄС в рамках кафедри Жана Моне

Протягом осіннього семестру з жовтня 2020 року по січень 2021 року,  Олександр Кубатко провів лекції та семінари в рамках курсів «Політика ЄС для сталого розвитку» та «Політика економічної безпеки ЄС» в рамках «Кафедри Жана Моне в економічній політиці ЄС та громадянському суспільстві» (619878 -EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).
В рамках курсу «Політика ЄС щодо сталого розвитку» було проведено лекції щодо стійкої економіки в ЄС (екологічне виробництво та послуги, екологічні галузі енергетики, ІТ-сектори, біоекономіка тощо). Було обговорено найкращі практики ЄС щодо відтворення системи стійкої економіки: забезпечення попиту та пропозиції на стійкі товари та послуги, озеленення робочих місць, мотивація стимулів та економічних відносин, відтворення сестейнового споживання (споживач, виробник, дизайнер, технолог, менеджер, викладач та комунікатор). Студенти дізнались про роль соціальних передумов, таких європейські демократичних інститутів та цінностей для розвитку стійкої економіки
У рамках курсу „Політика економічної безпеки ЄС” студенти дізналися про можливості та загрози, що стоять перед фірмами, як європейськими, так і іноземними, котрі працюють у межах Єдиного європейського ринку та за його межами. Студенти також вивчали нормативні та емпіричні факти про розвиток європейських структур, установ та їхній вплив на економічну діяльність. Вони також охоплювали основні правила, норми та закони в рамках загального / внутрішнього європейського ринку.