Просторовий аналіз та створення карт громадського простору

В рамках курсу “Політична аналітика. Розробка аналітичних документів” магістри спеціальності “Політологія» вчилися створювати інтерактивні карти.  Лектором та координатором курсу є Андріана Костенко, доктор політичних наук. Навчальний курс підготовлено у рамках проєкту ЄС Жана Моне (рівень кафедри):  «Кафедра Жана Моне по економічній політиці ЄС та громадянському суспільстві» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR), котрий виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ (керівник Олександр Кубатко).

Методика картування громад дозволяє виявляти потенціал громади, аналізувати дані для подальшого розроблення цільових політик та стратегії розвитку.  Більше того, методика картування громад це дієвий інструмент діалогу з органами місцевого самоврядування.

Заняття проходять у співпраці з експертами-практиками. Зокрема, заняття провела координаторка проєктів ГО «Сумське громадське коло» Маша Шеремет. Студенти навчилися створювати власні карти та спланували подальшу співпрацю з організацією щодо наповнення інтерактивної карти громадської участі (https://rozbudova.org/).  Отримані знання є важливими для побудови громадянського суспільства в Україні.