СТУДЕНТИ РОЗРОБИЛИ ІНТЕРАКТИВНУ МАПУ МЕХАНІЗМІВ ВЗАЄМОДІЇ В ГРОМАДАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Студенти спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом Андріани Костенко,  у співпраці із ГО «Сумське громадське коло» в рамках курсу «Вплив громадянського суспільства на євроінтеграцію в Україні», який викладається у  рамках проекту Єврокомісії  за програмою Жана Моне «Економічна політика ЄС та громадянське суспільство» (619878-EPP- 1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) взяли участь у розробці Інтерактивної мапи механізмів взаємодії в громадах Сумської області у вересні- листопаді 2021 року.

Мапа створена для відображення наявності чи відсутності в громадах інструментів такої взаємодії та учасництва:

  1. Громадські слухання. 2. Громадський бюджет. 3. Електронні звернення. 4. Електронні петиції. 5. Консультативно-дорадчі органи.

Крім того, мапа містить такий маркер, як «Успіхи розвитку», індикатором якого є наявність чи відсутність в громадах додаткових можливостей та ініціатив влади, що сприяють посиленню участі громадян в процесах управління, а також загальному розвитку громади (конкурси проектів, моніторинг громадської думки тощо); а також «Додаткові ресурси», індикаторами якого є наявність чи відсутність в громадах організацій-партнерів, інших стейкхолдерів, які сприяють утвердженню та підтримці громадських ініціатив на шляху розбудови громадянського суспільства та спроможних громад.

Основоположним для створення інтерактивної мапи став моніторинг офіційних сайтів територіальних громад з метою оцінити ступінь їх інформаційної відкритості та наповненості щодо основних розділів, визначених цією методикою.

Посилання на інтерактивну карту