Лекції в рамках програми Жана Моне

З наприкінці Листопада 2021 р., студенти трьох ВНЗ з різних куточків Світу прийняли участь у серії лекцій та семінарі на тему «Основні концепції інтеграції в ЄС», які були проведені в рамках проекту під назвою «Кафедра Жана Моне по економічній політиці ЄС та громадянському суспільству» (619878-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR, науковий керівник – д.е.н., доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Олександр Кубатко). Студенти Сумського державного університету  спеціальності Бізнес-Адміністрування,  Університету Чандігарх (Індія), Вайтфілдської бізнес школи (Маврикій) загалом більше 60 осіб, дізнались про те, що програма імені Жана Монеє однією з освітніх програм Європейського Союзу, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості учнів, студентів та суспільства в цілому з економічних, історичних, культурних та юридичних питань європейської інтеграції та отримали знання з Управління людськими ресурсами  в контексті інтеграційної політики ЄС. Заходи були проведені представниками кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету (СумДУ) к.е.н. Олексія Гончаренко та к.е.н. Юлії Чорток.

Метою даних заходів було поглиблення знань щодо ЄС, отримання теоретичних знань з концепцій інтеграції, особливостей публічного управління та адміністрування в ЄС.

Слід відмітити, що українські університети беруть участь у програмі Жана Моне з 2001 року. Найбільшою популярністю в Україні серед вищих навчальних закладів користується діяльність Викладання та дослідження, котра включає в себе такі форми реалізації програми Жана Моне як «Кафедри», «Модулі» та «Центри досконалості».