Наукове стажування представника кафедри у Чеському університеті природничих наук

З 11 по 15 грудня 2023 доцент кафедри Інна Коблянська прийняла участь у програмі академічної мобільності у формі наукового стажування у Чеському університеті природничих наук м. Прага. Наукове стажування відбувалось у межах проекту AgriSciences Platform https://agrisci-ua.com/

Основна тематика стажування охоплювала питання управління відходами, що утворюються внаслідок воєнних дій. Окрім того, було досліджено й досвід колег з Чеського університету у проведенні оцінок життєвого циклу (Life Cycle Assessment) – підходу для підтримки прийняття виважених рішень щодо продуктів, послуг, процесів, систем з урахуванням екологічних наслідків. – що у вітчизняному середовищі є, нажаль, поки ще мало розвиненим.

Під час стажування були проведені менторські сесії, екскурсії кампусом та лабораторіями, дискусії та обговорення перспектив і напрямів подальшої співпраці з Чеським університетом та партнерами з інших міст України: Дніпра, Білої Церкви.
Такі ініціативи є надзвичайно важливими для розбудови дослідницького потенціалу України та його інтернаціоналізації.