Міжнародний віртуальний клас з Ризьким технічним університетом

26 вересня 2023 року на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування відбулась відкрита лекція PhD-докториси, професорки Ризькогго Технічного Університету Тетяни Тамбовцевої на тему «Сталий розвиток та циркулярна економіка». Лекція відбулась в рамках програми віртуальної мобільності студентів – віртуального класу, організованого кафедрою ЕПБА у співпраці з Ризьким Технічним Університетом – і є однією з загального циклу лекцій.

Під час лекції були розглянуті та обговорені питання змісту та сучасного розуміння концептів сталого розвитку та циркулярної економіки (ЦЕ). Було розглянуто основні принципи циркулярної економіки, європейське бачення майбутнього крізь призму циркулярної економіки та Green Deal, стратегії індустріального симбіозу. Тетяна Тамбовцева не лише окреслила важливі теоретичні положення та концепції, які стосуються сталого розвитку та циркулярної економіки, а й продемонструвала на прикладах компаній та галузей яким чином ці ідеї можуть бути реалізовані на практиці (у текстильній, будівельній, косметичній та інших галузях).

До лекції долучились студенти спеціальностей 051 Економіка та 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність бакалаври, магістри та здобувачі ступеня доктора філософії (з груп Е-11/1e, ЕН-02/1e, ПТБ-11/1пе, ПТБ-11/1пе-2, Ез-01С, ЕН-01/1пe, ЕН-01/3пe-1, ПТБз-11с, ПТЛм-21, ПТЛм-22, А-21/E), а також співробітники кафедри.

Лекція викликала жваву дискусію та обговорення. Говорили про питання реалізації циркулярної економіки в Україні у контексті тих викликів, що спричинені війною, можливості реалізації таких інструментів ЦЕ як спільне використання (шеринг) та ін.

Вдячні професорці Тамбовцевій за цікаву, змістовну та надихаючу лекцію. З нетерпінням чекатимемо на наступні!