Міжнародний он-лайн курс та програма віртуальної мобільності

У листопаді 2021 року в Сумському державному університеті стартувала програма Міжнародного он-лайн курсу та віртуальної мобільності. UNIT 1 «Інноваційне підприємництво та екосистема стартапів» очолив Олександр Кубатко. Навчання проводиться  для студентів чотирьох країн (Україна, Індія, Маврикій та Кенія). Олександр Кубатко розповів про «МСП та стартапи в Європі в умовах індустрій 4.0 та 5.0», в рамках гранту ЄС Жана Моне «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства» (619997-EPP-1-2020). -1-UA-EPPJMO-CHAIR). Курс мав на меті збагатити знання студентів щодо розуміння МСП та стартапів у Європі щодо індустрій 4.0 та 5.0

Через тематичні дослідження обговорено найкращі практики ЄС та панельні дискусії, пов’язані з МСП та стартапами в ЄС в умовах індустрій 4.0 та 5.0.

Становлення Суспільства 5.0 передбачає створення Інтернету речей, активне використання штучного інтелекту (ШІ), величезний прогрес біотехнологій, створення нових матеріалів з безпрецедентними властивостями, провідну роль кібер-фізичних систем, впровадження керуючих функцій хмарних технологій тощо.

У рамках курсу для студентів були надані передові практики європейських стартапів. У курсі розглядалися операційні та стратегічні проблеми, які виникають у стартапів, а також надавалося розуміння технік бізнес-планування, які перетворюють ідеї на життєздатний комерційний бізнес. Студенти ознайомилися з ринковим, організаційним, операційним, стратегічним та фінансовим аналізом, необхідним для створення концепції підприємства та бізнес-плану.