Лекції по солідарній економіці студентам ПолНТУ ім. Ю. Кондратюка

В осінньому семестрі 2023 року викладач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Олександр Кубатко провів лекції для студентів і викладачів ПолНТУ ім. Ю. Кондратюка .

У рамках інтенсивного курсу «Основи досвіду ЄС для формування соціальної та солідарної економіки» обговорювали солідарність в Україні та ЄС до та під час війни в Україні. Акцентували увагу студентів на необхідності розбудови громадянського суспільства в Україні. Олександр підкреслив, що у 2012 році Європейський Союз був удостоєний Нобелівської премії миру за сприяння миру, примиренню, демократії та правам людини в Європі.

Соціальна та солідарна економіка стосується визначення організацій та підприємств, які займаються виробництвом товарів/послуг, є автономними від держави та керуються цілями досягнення соціального добробуту, кооперації та солідарності.

Олександр розповів про соціально-солідарний сектор в Європейському Союзі та його місце в сучасному економічному житті.

Навчальний курс підготовлено в рамках проекту ЄС Жана Моне (рівень кафедри): «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR).

У складі освітньо-дисемінаційної компанії Олександр Кубатко мав дискусії та дебати про солідарність в ЄС та Україні.