Круглий стіл в ХНУ ім. В.Н. Каразіна

21 травня на базі кафедри економіки та менеджменту ХНУ ім. В.Н. Каразіна відбувся круглий стіл: «Проривні технології як основа підвищення репутаційних можливостей країни, організації, особистості». Подію провели в рамках програми ЄС Жана Моне «Industries 3.0 та 4.0: досвід ЄС для України». Зважаючи на військовий стан, учасники долучилися до обговорень в онлайн-режимі. Першим доповідь представив завідувач кафедри ЄС Жана Моне, д.е.н., професор кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ Леонід Григорович Мельник.  Він детально розповів про напрями та ключові особливості  сучасних промислових революцій і фазовий перехід світу до нової цивілізаційної моделі господарювання, нової формації виробництва і споживання інформації.

Активними учасниками круглого столу були студенти бакалаврату та магістратури освітніх програм: публічне управління та адміністрування, менеджмент організацій та менеджмент бізнес-

процесів. Впродовж зустрічі студенти задавали питання доповідачу та висловлювали багато різних власних думок.

Учасники круглого столу визначили, що:

• проривні технології мають великий потенціал для підвищення репутаційних можливостей країни, організації та особистості. Вони створюють нові можливості для інновацій, розвитку і конкурентоспроможності;
  • впровадження проривних технологій може позитивно вплинути на сприйняття країни або організації як передових та передових у своїй галузі. Це сприяє підвищенню репутації та привертанню інвестицій та талановитих фахівців;
  • проривні технології можуть також змінити спосіб, яким бачать і сприймають організацію або особистість. Інноваційні досягнення виробляють позитивний імпакт на імідж та репутацію, створюючи образ передового лідера і технологічного інноватора;
  • для досягнення успіху у використанні проривних технологій необхідно забезпечити належний розвиток та інфраструктуру, сприятливе інноваційне середовище та підтримку держави. Це включає фінансову підтримку, стимулювання досліджень і розвитку, сприяння партнерствам та співпраці;
  • важливо також враховувати етичні аспекти використання проривних технологій. Необхідно дотримуватися принципів відповідальної інновації, забезпечувати безпеку, захист приватності та екологічності.

Подію було проведено в рамах кафедри Жана Моне «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в межах Індустрії 4.0 та 5.0» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR) (2020–2023), керівник Л. Мельник.