Пошук
Close this search box.

Відбувся «круглий стіл» з проблем сталого розвитку

Відбувся «круглий стіл» з проблем сталого розвитку

24 липня 2015 р. ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» спільно з Сумським державний університетом у співпраці з провідними науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами України та Польщі, серед яких Інститут економіко-правових досліджень НАН України, Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України, НТУУ «Київський політехнічний інститут», Вища економіко-гуманітарна школа (Польща) та ін. у СумДУ провели «круглий стіл» «Сталий розвиток регіонів України: економіка, екологія, право».

Модератором заходу виступив завідувач відділу економічних проблем екологічної політики та сталого розвитку ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» (м. Київ) д.е.н. Хлобистов Євген Володимирович.

В активному обговоренні актуальних проблем сталого розвитку виступили з доповідями д.е.н. Хлобистов Євген Володимирович, д.е.н. Ілляшенко Сергій Миколайович (СумДУ, зав. кафедри маркетингу й управління інноваційною діяльністю), д.е.н. Жарова Любов Валеріївна (ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України», м. Київ), к.ю.н. Єремєєва Наталія Валеріївна (Інститут економіко-правових досліджень НАН України, м. Київ), к.е.н. Сегеда Ірина Василівна (НТУУ «КПІ», м. Київ), к.е.н. Шкарупа Олена Василівна (доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ) та Шкарупа Іван Сергійович (м.н.с. кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ), к.е.н. Сабадаш Віктор Володимирович (доцент кафедри економіки та бізнес-адміністрування СумДУ).

Із заключним словом на «круглому столі» виступила декан факультету економіки та менеджменту СумДУ, д.е.н. Прокопенко Ольга Володимирівна.

У доповідях науковці охарактеризували й проаналізували актуальні проблеми, пов’язані з поглибленням процесів децентралізації, особливо щодо реалізації ефективної регіональної політики за умов кризових явищ у національній економіці, викликів до збереження державності, перспектив євроінтеграції України, подолання проблем енергозабезпечення, ефективного енергодіалогу й забезпечення енергетичної безпеки країни та просування до широкого кола споживачів екологічно сприятливих товарів і послуг. Особлива увага була приділена економіко-правовим проблемам сталого розвитку і реалізації державної екологічної політики України. Доповіді викликали жваві обговорення й дискусію, в яких прийняли участь представники професорсько-викладацького складу СумДУ, НТУУ «КПІ», науковці НАН України і молоді вчені з Києва та Сум.