Нещодавно світ побачила нова науково-популярна книга казок д.е.н., професора Леоніда Мельника «Загадкова світобудова. Вчений дітям: просто про складне»
Читача чекає знайомство із зовсім несерйозними персонажами: веселими, кумедними, дивакуватими, загадковими, смішними і дотепними. І все ж таки ця книга про серйозні речі – глибинні матеріально-інформаційно-синергетичні основи світобудови. Саме із занурення в інформаційні глибини казок кожен читач зможе винести на поверхню стільки світоглядних перлин, скільки дозволить це зробити його пізнавальний рівень. Для дітей старшого шкільного віку, а також тих, хто встиг стати дорослим, проте не втратив відчуття юності.
На книгу вже надійшли відгуки науковців та фахівців.
Упевнена, що читач отримає велике задоволення від знайомства з героями книги – серйозними і кумедними, розсудливими і легковажними, просунутими і прихильниками жити «як колись». Знайомство з ними приносить виняткове інтелектуальне задоволення авторці цих рядків, яка вже багато років слідкує, насолоджуючись, за літературною творчістю автора книги.
Оксана Веклич, доктор економічних наук, професор
Твори Леоніда Мельника навчають юнаків не просто накопичувати знання, а осмислювати їх; не ковтати інформацію, а сприймати її, аналізуючи. Можна сказати, що книга, яку читач тримає в руках, тричі сучасна. У ній – сучасні казки, які потрібні саме у сучасному світі сучасним дітям. Ці казки дарують мудрість. А от що вичитають у книжці діти та підлітки, значною мірою залежить від батьків і вчителів.
Алла Федорина, журналістка, координаторка Сумського пресклубу
Кажуть, що в книжці можна вичитати не більше того, що знаєш. Хочеться вірити, що читачі зможуть багато вичитати з цієї, без перебільшення, мудрої книжки. Адже вона розрахована на розумних і вдумливих молодих людей, яким вже завтра доведеться взяти на себе відповідальність за життя в суспільстві, що стрімко наближається.
Тетяна Лепейко, доктор економічних наук, професор
Несподівано для читача звичні предмети і явища раптом стають казковими героями, перетворюючись на цікавих співрозмовників, що захоплюють своїми розповідями. Здавалося б, це неможлива справа – повідати про складну наукову проблему так, щоб розповідь була водночас зрозумілою дітям і цікавою дорослим. Проте автору це, як не дивно, вдається. Разом з ним ми захоплено поринаємо в загадкові глибини світобудови і з подивом вдивляємося в горизонти майбутнього.
Василь Чубур, член Національної спілки письменників України
Свої надзвичайно легкі за стилем, а часто і жартівливі твори (казки і есе) автор будує на цілком серйозній основі своєї професійної діяльності. Він – директор науково-дослідного інституту економіки розвитку, керівник кількох міжнародних проектів, у яких досліджуються найактуальніші проблеми сьогодення, експерт від України в науковій програмі Євросоюзу «Горизонт 2020», автор численних наукових праць. Попередня науково-популярна книжка автора «Філософські казки про розвиток» отримала відзнаку визнання Державного фонду наукових досліджень України.
Віктор Тарасевич, доктор економічних наук, професор
Щиро-щиро Вам дякую!!!! Мені дуже сподобалось!!! Багато про що змушує замислитись. Ви так органічно поєднуєте і серйозні, і розважальні, а інколи навіть кумедні речі. У легкій формі казок-історій перед читачем розкриваються закономірності розвитку та еволюції сучасного світу. Робота захоплює читача з першої сторінки. Раджу через деякий час перечитати знову, адже книжка наділена глибинним філософським змістом.
Станіслава Зайцева, кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач