Реалізація спільної програми віртуальної академічної мобільності СумДУ та РТУ

16 квітня 2024 року в рамках спільної програми віртуальної академічної мобільності Сумського державного університету (СумДУ) та Ризького технічного університету (РТУ) “Transitioning to a Circular Economy: Challenges and Opportunities for Sustainable Business” відбулася лекція “Пошук сталих бізнес-рішень: процедури, методики та стандарти оцінки життєвого циклу”.

Лекцію прочитала Інна Коблянська, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ. Захід відбувся за сприяння професорки РТУ Тетяни Тамбовцевої. До лекції долучилися студенти та викладачі обох університетів, які є учасниками програми віртуальної мобільності.

Під час лекції лекторка детально розглянула концепцію оцінки життєвого циклу (ОЖЦ), її принципи, процедури, етапи, переваги та обмеження. Вона також ознайомила слухачів з різними типами ОЖЦ, програмним забезпеченням та базами даних, міжнародними стандартами та процедурами проведення ОЖЦ.

Важливою частиною лекції був аналіз кейсів ОЖЦ, зокрема, прикладів проведення екологічних та соціальних оцінок та оцінки витрат. Лекторка приділила увагу інтерпретації результатів ОЖЦ та їх практичному застосуванню для покращення екологічних характеристик продуктів, послуг та систем в різних галузях.

Завершуючи лекцію, Інна Коблянська підкреслила, що ОЖЦ є важливим інструментом для розвитку сталих бізнес-рішень. Вона закликала студентів активно використовувати цей інструмент у своїй майбутній професійній діяльності.

Матеріали лекції були підготовлені в рамках реалізації модуля Erasmus+ Jean Monnet “EU Best Practice of Life Cycle Assessment, Social, Environmental Accounting and Sustainability Reporting” (#: 101047667 — EULASTING — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH).