Початок реалізації проєктів НФДУ в інституті БІЕМ СумДУ

У травні 2023 року розпочалося виконання проєктів Національного фонду досліджень України. Кафедра економіки підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету бере участь у реалізації двох проектів НДФУ: «Реструктуризація національної економіки в напрямі цифрових трансформацій для сталого розвитку» (№0122U001232) (керівник д.е.н., професор Карінцева О.І.), та «Розроблення економічних механізмів підвищення енергоефективності та сталого розвитку відновлюваної енергетики у домогосподарствах України» (№ д/р 0122U001233) (керівник д.е.н., професор Теліженко О.М.).

За проектом «Реструктуризація національної економіки в напрямі цифрових трансформацій для сталого розвитку» (№0122U001232) у 2023 році передбачено виконання таких завдань: Визначити драйвери та інструменти цифрової трансформації на основі світового досвіду; оцінити процеси реструктуризації національного господарства в напрямі просування до моделі адитивної (цифрової) економіки; розробити методологію та інструментарій визначення факторних детермінант та їх комбінацій, які є причиною диференціації регіонального розвитку; Визначити показники індивідуальних трендів розвитку регіонів та характеристики узгодженості відповідних регіональних потенціалів.

За проектом «Розроблення економічних механізмів підвищення енергоефективності та сталого розвитку відновлюваної енергетики у домогосподарствах України» (№ д/р 0122U001233) у 2023 році передбачено виконання таких завдань: науково обґрунтувати теоретичні основи управління розвитком енергоефективності та відновлюваної енергетики в домогосподарствах на основі вивчення кращого світового та вітчизняного досвіду; сформувати найбільш перспективні напрями підвищення енергоефективності та розбудови «зеленої» енергетики у побутовому секторі України з урахуванням ролі домогосподарств у Четвертому енергетичному пакеті; визначити шляхом економіко-математичного моделювання фактори-стимулятори та дестимулятори підвищення енергоефективності приватних домогосподарств із виявленням регіональних ефектів та оцінкою екологічного впливу; розробити методичні підходи до визначення ключових драйверів розвитку відновлюваної енергетики в секторі приватних домогосподарств на основі стохастичного моделювання панельних даних; удосконалити методичні підходи до розрахунку оптимального рівня «зеленого» тарифу для об’єктів «зеленої» енергетики домогосподарств залежно від величини встановленої потужності, використовуваної енерготехнології, структури інвестиційних витрат як з позиції приватного домогосподарства (виробника електроенергії), так і з позиції держави (покупця електроенергії).

Бажаємо плідної та творчої праці всім учасникам команд, що реалізують проєкти НФДУ у Сумському державному університеті.