Пошук
Close this search box.

Людина й розвиток – в наукових та науково-популярних книжках проф. д.е.н. Леоніда Мельника

На День Конституції в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася творча зустріч з д.е.н. Леонідом Мельником, професором кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування (ЕПБА) СумДУ.

На зустрічі професор Мельник презентував свою нову монографію «Адитивна економіка», книгу німецького професора Ніко Штера «Сучасні суспільства знань», в якій  він виступив у ролі наукового редактора.

Були представлені також три науково-популярні книжки: «Міркувалки», «Повчалки», «Українські колискові». В них через сюжетні лінії казок та дивовижні історії проступають контури соціально-економічних реалій, в яких доведеться жити людству вже в недалекому майбутньому.

Присутні згадали також про події двадцятирічної давнини, пов’язані з протестом сумських студентів і викладачів, що їх підтримали, проти об’єднання трьох сумських вишів. Той протест, що розпочався рівно 20 років тому, теж на День Конституції, закінчився перемогою протестувальників. Теплою на заході в бібліотеці була зустріч колишньої лідерки протесту, яка була студентським ректором Ірини Меркун і професора Мельника, який у той час виконував обов’язки референта своєї студентки і ректора.

Ірина Меркун згадала про ті буремні дні.

В.о. завідувачки бібліотеки Валентина Кальченко подякувала за подаровані бібліотеці книжки.

У своєму виступі д.е.н., професор Олександр Кубатко звернув увагу на глибинний науковий зміст, який проступає між рядками презентованих дитячих казок автора, співавторами яких є його онуки.

В зустрічі з задоволенням взяли участь діти, основні читачі дитячих книжок професора Мельника.

Слід відмітити внесок художника-аматора, студента СумДУ Максима Кириленка, який зробив ілюстрації зазначених книжок, та науковиці кафедри ЕПБА Юлії Завдов’євої, яка виконала редакторську роботу по підготовці книжок до друку. Всі книжки були видані Сумським видавництвом «Університетська книга», а достатній наклад дитячих книжок «Міркувалки» й «Українські колискові» для бібліотек міста й області був забезпечений завдяки Благодійному фонду «Технологія».

При роботі над книжками були використані результати гранту ЄС Модуль Жана Моне за темою «Соціальна солідарна економіка: впровадження досвіду ЄС для сталого розвитку» (SSExpEU – 101047518 – GAP-101047518, 2022-2025).