Close this search box.

Торгова політика ЄС і міжнародний бізнес для іноземних та українських студентів

З вересня 2024 року розпочався курс «Торговельна політика ЄС та міжнародний бізнес» для іноземних (переважно китайських) та українських студентів. Викладач дисципліни Олександр Кубатко, доктор економічних наук, доцент  кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування.

Цей курс має на меті надати студентам інформацію про торгівлю та політику ЄС щодо підтримки міжнародного бізнесу. Програма курсу включає кілька розділів. Розділ 1. Економічні основи торгівлі (теоретичні основи торгівлі, аналіз часткової та загальної рівноваги, історія торгівлі ЄС). Блок 2. Європейська внутрішня та зовнішня торгівля. Блок 3. Торгівля між Україною та ЄС до та під час війни в Україні. Розділ 4. Зміст ПВЗВТ між ЄС та Україною (доступ товарів на ринок, засоби правового захисту в торгівлі, технічні бар’єри в торгівлі, санітарні та фітосанітарні (SPS) заходи, митниці та сприяння торгівлі, державні закупівлі, підтримка України під час війни.). Блок 5. Компанії ЄС та міжнародний бізнес. Програмою передбачено 16 годин лекцій та 32 години семінарів, котрі проводяться двом  групам ствудентів (всього 40 осіб).

Курс базується на результатах освітньо-наукового проекту ЄС Jean Monnet Module, який зараз виконується на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування: Jean Monnet Module «Молодь та бізнес: практики ЄС для співпраці» (101126538) – YouthBEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH, під  керівництвом Б. Ковальова.