Засади сучасних промислових революцій зароджувалися на Сумщині: зустріч громадськості області з науковцями СумДУ

16 вересня 2021 року в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася зустріч науковців кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Сумського державного університету з  громадськістю міста, краєзнавцями та студентами м. Суми. З доповіддю, присвяченою видатній події виступив кандидат економічних наук Богдан Ковальов, доцент кафедри ЕП та БА.

Темою зустрічі стало 170-річчя від дня народження Миколи Миколайовича Неплюєва, засновника Трудового братства, яке близько 50 років проіснувало на території Сумщини на межі ХІХ-ХХ ст.

Богдан Ковальов розкрив головні етапи життя М.М. Неплюєва, а також представив результати соціально-економічного аналізу діяльності Братства, отримані в ході понад 10-річного дослідження колективу кафедри ЕП та БА під керівництвом професора Леоніда Мельника. Результатом роботи стала монографія «Машина часу Неплюєва» та понад 15 наукових публікацій.

Братство випередило свій час і фактично започаткувало засади сучасних промислових революцій, в яких наразі випала доля жити людству. Саме ці питання сьогодні досліджуються на кафедрі економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування в рамках виконання міжнародного проєкту Жана Моне (рівень кафедри), що фінансується Європейською комісією «Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в межах Індустрії 4.0 та 5.0» («EU legislative, economic and social transition to sustainable society» 619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR, 2020–2023), керівник Л. Мельник.

Після зустрічі доповідачеві було задано багато цікавих питань.

Організатори конференції щиро дякують науковцям СумДУ, та всім зацікавленим учасникам за активну участь у заході!