Просто про складне – в інноваційній книзі казок «Вікно в майбутнє» професора Леоніда Мельника

Побачила світ нова книга «Вікно в майбутнє» д.е.н., професора кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ, директора Інституту економіки розвитку МОН і НАН України Леоніда Мельника.

Дехто вже назвав її дитячою монографією. «Монографія» – тому, що в ній представлена цілком наукова картина реальності, в якій людству доведеться жити вже в найближчому майбутньому. А «дитяча» вона тому, що насправді – це книга казок.

В казках з книги живуть різні персонажі: веселі й пустотливі, кумедні й кмітливі. Втім, головними, хто виступає у ролі казкових персонажів, є ті явища майбутнього, з якими кожному з нас доведеться познайомитися вже найближчим часом. Це Інтернет речей, «Хмара» та її творіння, Віртуальна реальність, Пам’ять, Штучний інтелект, Кіборги, 3D принтери та багато чого іще. Всі вони – породження сучасних промислових революцій, в які наразі входить суспільство.

Попри легкий, інколи навіть грайливий стиль казок, у них насправді зашифровані цілком серйозні речі. Невипадково, нещодавно колектив викладачів, очолюваний проф. Л. Мельником, отримав надзвичайно престижний науковий грант ЄС Жана Моне«Законодавчий, економічний та соціальний перехід ЄС до сталого суспільства в межах Індустрії 4.0 та 5.0» (619997-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR). Тематика його дослідження дуже близька до того, про що йде мова у книзі «Вікно в майбутнє», це перехід до нового суспільства через Четверту та П’яту промислові революції.

Варто зазначити, що це вже другий грант ЄС Жана Моне, який отримує вчений. Результатом першого стали: монографія «Народження сестейнової економіки: досвід ЄС та практика України в світлі ІІІ і IV промислових революцій», підручник «Зелена економіка: досвід ЄС і практика України», впровадження в університетську освіту курсу «Економіка розвитку», а також… науково-популярна книга «Філософські казки про розвиток: просто про складне». Остання книга була нагороджена спеціальною відзнакою визнання Державного фонду фундаментальних досліджень у конкурсі науково-популярних видань.

З нетерпінням будемо чекати нових звитяг ученого та науковців, що працюють разом із ним.

Підтримку виданню зазначеної книги надала група компаній «Технологія» та її керівник Володимир Заєць.

Нижче ми наводимо відгуки фахівців про книгу «Вікно в майбутнє».

Юрій Дерев’янко,

к.е.н., доцент

«Приємною особливістю книги є відсутність моралізаторства з боку автора. Основними вчителями і вихователями у ній є її персонажі та події, в яких вони беруть участь. Висновки ж повинен робити сам читач. У цьому він – повноцінний співавтор книги.»

Олена Ткаченко,

д-р. філол. наук, професор

«Що можна робити під час карантину? Гратись в іграшки, вчити уроки, дивитись мультики та ще робити багато справ. А можна читати книжки. Книжки не зовсім звичайні. Звісно, вони дитячі, але їх автор не дитячий письменник, а відомий вчений-економіст, автор багатьох наукових праць, завідувач кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ Леонід Мельник. Написав казки він для своїх онуків. Але читає їх вже дуже багато дітей. До поціновувачів його таланту, як автора творів для дітей, належать і мої сини!

То ж щира дяка Вам, Леоніде Григоровичу, за такі чудові книжки! Сподіваюсь, що буде продовження!»

Дмитро Власенко,

канд. екон. наук, доцент, громадський діяч

«У своїй новій дитячій книжці професор-письменник Леонід Мельник залишається вірним своєму стилю. Він просто розповідає про складне, з минулого легко мандрує в майбутнє і навпаки, складні проблеми подає у формі гри. Але якщо дорослий читатиме цю книгу разом із дитиною, то якось само собою прийде усвідомлення, що не така ця книжка й дитяча…»

Євген Положій,

письменник, сценарист