Міжнародні здобутки кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування |
Поки в світі вирує нова соціальна загроза й ефіри новин зайняті сумною статистикою, ми хочемо додати в інформаційний простір трохи позитиву, а саме поділитися з Вами результатами міжнародної діяльності кафедри економіки, підприємництва та БА.
Отже, в 2019 р міжнародна діяльність нашої кафедри економіки, підприємництва та БА здійснювалася відповідно до Стратегії інтернаціоналізаціі СумДУ і в цілому забезпечила певні позитивні результати.
Важливими результатами 2019 року слід назвати наступні:
– становлення внутрішнього механізму розвитку міжнародного напрямку на кафедрі;
– академічна мобільність здобувачів;
– міжнародні стажування викладачів;
– наукова робота викладачів в університетах США;
– викладацька робота в університетах Нігерії;
– активне проведення роботи за міжнародними проектами.
Що практично зроблено в 2019 році:
Багато чого зроблено на кафедрі і це підтверджують цифри. А за цифрами стоїть наполеглива та іноді відчайдушна праця співробітників.
Доцент кафедри економіки, підприємництва та БА Шкарупа О.В. перебувала у період з 18.09.2019 р. по 20.03.2020 р. за програмою академічної мобільності в Університеті Бінгам (Нігерія). За цей період були успішно виконані всі заплановані завдання в межах програми академічної мобільності, в т.ч. проведені лекції та практичні заняття, а також наукові дослідження та семінари. А повернення додому через поширеннякоронавірусу та закриття кордонів багатьох країнбільше нагадувало гостросюжетний трилер, аніж академічну мандрівку. Детальніше – за посиланням. Менш драматичніше, однак не менш цікаво та продуктивно проходило наукове стажування професора кафедри Ірини Сотник в Університеті Меріленду, Меріленд, США з вересня 2019 року по лютий 2020 року. Детальніше за посиланням. Особливої уваги заслуговує міжнародна діяльність завідувача кафедри, професора Мельника Л.Г. За 2019 рік він встиг так багато, що можемо тільки позаздрити його енергії та натхненню. Висвітлення всіх його академічних подорожей може зайняти багато сторінок новин, тому, зупинимось на деяких. Так, стажування професора Леоніда Мельника в Сіднеї, Австралія супроводжувалось не тільки викладацькою та науковою діяльністю, а й найруйнівнішими пожежами за останні декілька десятків років.
Без його експертної думки не обійшлося й назасіданні програмного комітету Єврокомісії з реалізації програми «Горизонт 2020», що відбулося 10.10.2019 р. в Брюселі.
А з 20 по 23 листопада 2019 р. проф., Леонід Мельник, узяв участь у Всесвітньому науковому Форумі (WSF) в Будапешті під гаслом «Наука, етика і відповідальність».
Більше міжнародних подій можемо знайти у стрічці новин кафедри.
А студентка 4 курсу спеціальності Економіка освітньої програми “Економіка і бізнес” Анастасія Шпак, наздоганяючи своїх старших наставників, поїхала на навчання до сонячної Іспанії в Університет Альмерії в рамках програми академічної мобільності ЕРАЗМУС+. Детальніше за посиланням.
Поширення Європейських студій не оминуло і нашу кафедру. З вересня 2016 року по 2019рікпід керівництвом д.е.н., доц. Олександра Кубатка та д.е.н., доц. Тетяни Пімоненко виконувався проект ЕРАЗМУС+ за програмою Жана Моне «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України» (EUTOU) 573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE.
В рамках проекту було:
• підготовлено два навчальних посібники та монографію;
• розроблено три дистанційні курси;
• підготовлено статті у періодичних виданнях та доповіді для конференцій;
• розроблено комплекс презентаційних матеріалів та рекомендації щодо проведення занять для забезпечення відповідних навчальних циклів;
• виконано комплекс наукових та практичних робіт для обґрунтування змісту модуля.
Викладацька робота іноземних професорів, запрошених кафедрою, Самуеля Мустафи (Канада) та Люка Генса (Бельгія) дозволила здобувачам та викладачам ознайомитись з передовими знаннями зі сталого розвитку та провести обмін досвідом з інноваційних технологій викладання економічних дисциплін.
І це тільки верхівка айсбергу. Така плідна робота є синергетичним результатом ефективного керівництва та наполегливої роботи кожного члена висококваліфікованої команди викладачів та співробітників нашої кафедри.
Незважаючи на виклики 2020 бажаємо сил та наснаги у подальшій роботі по розвитку міжнародної діяльності кафедри.
|