Міжнародні здобутки кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування |
![]()
Отже, в 2019 р міжнародна діяльність нашої кафедри економіки, підприємництва та БА здійснювалася відповідно до Стратегії інтернаціоналізаціі СумДУ і в цілому забезпечила певні позитивні результати.
Важливими результатами 2019 року слід назвати наступні:
– становлення внутрішнього механізму розвитку міжнародного напрямку на кафедрі;
– академічна мобільність здобувачів;
– міжнародні стажування викладачів;
– наукова робота викладачів в університетах США;
– викладацька робота в університетах Нігерії;
– активне проведення роботи за міжнародними проектами.
Що практично зроблено в 2019 році:
Багато чого зроблено на кафедрі і це підтверджують цифри. А за цифрами стоїть наполеглива та іноді відчайдушна праця співробітників.
Без його експертної думки не обійшлося й назасіданні програмного комітету Єврокомісії з реалізації програми «Горизонт 2020», що відбулося 10.10.2019 р. в Брюселі.
А з 20 по 23 листопада 2019 р. проф., Леонід Мельник, узяв участь у Всесвітньому науковому Форумі (WSF) в Будапешті під гаслом «Наука, етика і відповідальність».
Більше міжнародних подій можемо знайти у стрічці новин кафедри.
А студентка 4 курсу спеціальності Економіка освітньої програми “Економіка і бізнес” Анастасія Шпак, наздоганяючи своїх старших наставників, поїхала на навчання до сонячної Іспанії в Університет Альмерії в рамках програми академічної мобільності ЕРАЗМУС+. Детальніше за посиланням.
Поширення Європейських студій не оминуло і нашу кафедру. З вересня 2016 року по 2019рікпід керівництвом д.е.н., доц. Олександра Кубатка та д.е.н., доц. Тетяни Пімоненко виконувався проект ЕРАЗМУС+ за програмою Жана Моне «Можливості та виклики торгівлі з ЄС для України» (EUTOU) 573581-EPP-1-2016-1-UAEPPJMO-MODULE.
В рамках проекту було:
• підготовлено два навчальних посібники та монографію;
• розроблено три дистанційні курси;
• підготовлено статті у періодичних виданнях та доповіді для конференцій;
• розроблено комплекс презентаційних матеріалів та рекомендації щодо проведення занять для забезпечення відповідних навчальних циклів;
• виконано комплекс наукових та практичних робіт для обґрунтування змісту модуля.
Викладацька робота іноземних професорів, запрошених кафедрою, Самуеля Мустафи (Канада) та Люка Генса (Бельгія) дозволила здобувачам та викладачам ознайомитись з передовими знаннями зі сталого розвитку та провести обмін досвідом з інноваційних технологій викладання економічних дисциплін.
І це тільки верхівка айсбергу. Така плідна робота є синергетичним результатом ефективного керівництва та наполегливої роботи кожного члена висококваліфікованої команди викладачів та співробітників нашої кафедри.
Незважаючи на виклики 2020 бажаємо сил та наснаги у подальшій роботі по розвитку міжнародної діяльності кафедри.
|