Одним із найважливіших напрямків діяльності кафедри у 2021 році була також і міжнародна діяльність, що підтверджується отриманими кількісними та якісними результатами.
Так, щодо міжнародної мобільності викладачів:
- чисельність співробітників, які у звітному році терміном більш як 3 міс. приймали участь у викладацькій або науковій роботі за кордоном підвищилась з 1 до 2 у порівнянні з 2020 р і складає 7% штатних науково-педагогічних працівників серед їх загальної кількості.
- Інші показники, як ви бачите залишаються на рівні попередніх років.
- Однак, слід зазначити про приріст короткострокових наукових стажувань з фізичними виїздами за кордон, так проф. Шкарупа О.В., доценти Гончаренко О.С. та Гриценко П.В., знайшли можливість прийняти участь у міжнародній мобільності в Польщі, Румунії та Чорногорії відповідно,
- В той же час професор Сотник І.М. в чергове проходила наукове стажування більше 3 міс по престижній програмі міжнародної академічної мобільності в Латвії.
- Також продовжується розвиток і віртуальної мобільності викладачів. Так, до роботи на кафедрі було залучено професора Жана Марка Труллє (Великобританія), який провів ряд наукових заходів, за результатами чого викладачі кафедри отримали 18 сертифікатів. Також Жан Марк Труллє відвідав фізично СумДУ, в якості виконавця кафедри Жана Моне, яка успішно реалізується під керівництвом проф. Кубатко О.В.
- Загалом Кількість викладачів кафедри, які пройшли стажування (підвищення кваліфікації) у рамках віртуальної мобільності склала 23 особи.
- Всього Частка викладачів залучених до міжнародної академ мобільності на кафедрі склала 82 %
Щодо академічної мобільності здобувачів:
- слід сказати, що можливості віртуальної мобільності дозволили в цілому залучити до міжнародної діяльності значну кількість студентів – загалом 38 осіб (при таргеті на 2021р 40) успішно пройшли навчання, що склало 17% від контингенту проти 6% загально університетського таргету та 40 осіб. В тому числі 4 студентів або 2 % від контингенту фізично приймають участь у міжнародній мобільності у вузах Європи: Приходько Вероніка в Чехії, Липовий Даніїл в Нідерландах, Гостєва Ксенія та Олондар Алена в Німеччині. До речі Олондар Алена виборола стипендію в Німеччині за пріоритетною програмою Еразмус +
- Наші аспіранти також активно приймали участь у проектах віртуальної мобільності на різних кафедрах, а Марія Мисловська фізично приймала участь у науковому стажуванні в Польщі в рамках програми Балтійських Університетів.
- Загалом Чисельність аспірантів-учасників міжнародної академ мобільності ( втому числі і ті, що мають подвійне керівництво) склала 12 осіб (при таргеті 10 на 2021р), що є 52% від загальної кількості проти 50% загально університетського таргету до 2026 р.
Щодо грантової активності:
- слід сказати, що кафедра не збавляючи темпи активно подавала грантові заявки у 2021 році на рівні попередніх років. Так, уже традиційно було подано 2 заявки по Жану Моне одна з яких виборола перемогу під керівник доц. Гончаренко О.С., на тему «Соціальна Солідарна Економіка: впровадження досвіду ЄС для сталого розвитку»; та 2 заявки на білетеральні проекти з партнерами з Литви під керівництвом проф. Шкарупи О.В. та Сотник І.М., однак нажаль жодна не пройшла відбору, з огляду на те що 99% проектів переможців були технічного спрямування.
- На кафедрі успішно виконується 2 гранти JEAN MONNET рівня Кафедра під керівництвом проф. Кубатко О.В. та Мельника Л.Г., в рамках яких проведено велика кількість заходів в усіх куточках України в школах, коледжах та ВНЗ. Забезпечує реалізацію грантів мультинаціональна команда викладачів з різних країн.
- Кількість міжнародних індивідуальних грантів: 23
- На кафедрі проведено 2 міжнародні конференції.
Отже, підсумовуючи показники міжнародної діяльності за 2021 р. слід особливо відмітити успіх в отриманні Модуля Жана Моне, що є результатом кропіткої та наполегливої роботи колективу робочої групи професорів Сотник І.М. та Мельника Л.Г, доцентів Чорток Ю.В., Кубатко Олександри В. та Гончаренка О.С.
Особливої уваги заслуговує активність студентів у віртуальній мобільності, окрім зазначених вище слід відмітити студентів напряму ПТБД, які пройшли відбір та приймають участь у вірт мобільності в Університеті Грайсвальду (Німеччина) а також стали учасниками семінару-тренінгу, який організували партнери с Університету Кадісу (Іспанія) та студентів магістрів, які приймали участь у вірт академічній мобільності з Ризьким технічним університетом.
Неабияким здобутком та гордістю кафедри став Міжнародний віртуальний e-Course для іноземних здобувачів: “MINI MBA”, який було організовано під керівництвом заст. директора доц. Майбороди Т.М., загалом в ньому прийняло участь 65 студентів та 12 фахівців різних спеціалізацій з Індії, Маврикію, Кенії, а забезпечували курс викладачі кафедри: доценти Лукаш О.А., Дегтярьова І.Б, Гончаренко О.С., Деревянко Ю.М. та проф. Кубатко О.В.
Вважаємо, що цей курс може стати основою для нового напрямку роботи кафедри та інституту в цілому у 2022р.
Слід згадати і про штатного проф. з світовим іменем Люка Генса, який невпинно допомагає кафедрі підкорювати міжнародні вершини.
Загалом робота кафедри у напрямі інтернаціоналізації оцінюється добре та такою, що заклала фундамент для подальшого міжнародного розвитку з огляду на отримані результати та розширення наукової мережі з іноземними партнерами.